За шкільною системою ми починаємо знайомство з алфавіту. Непоганий початок, але і не самий вдалий. Вивчати систему літер та звуків не найцікавіше заняття. Дітей можна залучити за допомогою пісень, розмальовок, віршів, з дорослими це не спрацює. Дорослі може і люблять розмальовки, але рідко мають купу вільного часу, щоб малювати, в той час як сіли вивчати мову.

Отже, з чого почати дорослій людині?

Визначитись як будемо вивчати — самостійно чи у супроводі викладача. Перший спосіб потребує самодисципліни та сили волі. Другий — грошей і розуміння, що яким би крутим не був ваш учитель, поки ви не почнете вчити, розмовляти та жити мовою — вона не вивчиться.

Якщо ваш вибір — самостійні заняття, то для початку виберіть підручник видавництва Cambridge/Oxford або структурований онлайн-ресурс. Це ваша програма, основа на яку ви спираєтесь, тут планування дуже важливе, підійдіть до справи серйозно і з повною відповідальністю. Якщо ви обрали займатись з вчителем, то далі можна не читати, перекладаємо це завдання на викладача.

Займатись треба регулярно, бажано кожен день. Не пропускайте жодної вправи, особливо на вимову та відпрацювання граматики. На початку учні часто нехтують вимовою. Граматика буває нудною, сьогодні все зрозуміло і речення складаються самі собою, завтра намагаєшся щось сказати, а в голові каша з усіх 12 часів англійської мови. Не впадати у відчай! Дивитись не вперед, на обсяг роботи, що треба зробити, а назад, на купу всього, що вже вивчено і зроблено!

Говоріть, багато говоріть. З ким?

1)http://italki.com

2)http://easylanguageexchange.com

3) http://busuu.com

Ці три ресурси допоможуть знайти співрозмовника-носія англійської. Те що треба, зустрілись онлайн, поговорили й забули. Спочатку може бути страшно, але це як з незнайомцем у потязі, можна нічого не скривати та навіть десь прикрасити розповідь — все заради практики! Не бійтесь, без помилок не вийде, це абсолютно нормально. Вільне володіння приходить після тисячної помилки, і не гарантує позбавлення від них)

Повторюємо і закріплюємо: правильні ресурси + підручник, вчимось регулярно, говоримо, не боїмося помилок. Не віримо привабливим словам “Англійська за 3 місяці”. Це не спринт, а марафон. Десь на початку шляху ви втягнетесь і не зможете без постійного розвитку своєї англійської. А можливо захопитесь настільки, що почнете вивчення ще однієї мови. Who knows?